Czech English

Víkend věnovaný samojedíkům, soutěže, přednášky, ukázky, no prostě sranda musí být :-)

Fotogalerie
David Janák + Daria Kubínová

seminar sam vikendVzhledem k přeložení klubové výstavy byl první letošní klubovou akcí víkendový seminář „Jak vyzrát na výstavní kruhy aneb i pracovní samojed potřebuje péči“. Na základě neustálých dotazů, jak pečovat o samojeda a jeho srst a co je potřeba dělat ve výstavním kruhu a hlavně na základě inspirace od Eriky Okánikové (CHS Matyella), která podobnou akci uspořádala pro své odchovy, přišla Evička Vávrová s nápadem uspořádat samojedí víkend v duchu učení i pro naše členy. Samozřejmě na akci byli vítáni i nečlenové.
Jak pro pořadatele tak i pro zúčastněné se jednalo o premiéru a hned v úvodu mohu napsat, že rozhodně ne o derniéru. Zájem o tuto akci byl opravdu velký, což nás organizátorky opravdu potěšilo. Kemp Baldovec, kde se výstava konala, je opravdu překrásný přírodou, vybaveností i úrovní ubytování a stravování. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli v pátek i v sobotu sejít večer u táboráku. Někteří debatili v chatičkách, jiní u ohýnku. V sobotu proběhly ukázky předvádění v kruhu, kde asistovaly Evička Vávrová a mistryně Evropy v Juniorhandlingu Kačka Navrátilíková, u „česacích“ stolků se hřebenů, kartáčů a nůžek kromě mě chopila ještě Hanička Vávrová. K dispozici byl i profesionální fén na pejsky. Foukalo se, až chlupy lítaly. Zájemci si také mohli vyzkoušet tahání pneumatiky případně zapřáhnout svého samojedíka před koloběžku. Tímto děkujeme Pavlínce Daňsové a Ali Peškové za pomoc.
Všichni účastníci dostali krásné diplomy, které vyhotovila Ali Vlčková, dále pak medaili, skleničku s motivem samojeda, pamlsky od našich sponzorů!!!
Po obědě jsme se mohli sejít u přednášky paní doktorky Evy Štercové, MVDr. o výživě psů, granulích, vitamínech atd. Přednáška byla velmi poučná a přehledně zpracovaná včetně promítání. Následovalo občerstvení, které bylo na náklady klubu, jako poděkování členům, kteří se akce zúčastnili.
Poté následovala volná zábava u ohně.
V neděli se nám trošku ochladilo, což však vůbec nic nezměnilo na náladě a mohli jsme zahájit soutěže Junior a Senior handling, „Miss Bikiny“ a „Miss Mikiny“. Zájemci na základě kartiček, které opět vytiskla Alča Vlčková, mohli svého samojedíka sami nominovat do kategorie Bikiny nebo Mikiny.
Po soutěži Dítě a pes nastoupili do dvou věkových kategorií (nad a pod 40 let) „Seniorhandleři“. Moderování obou dnů se ujal Laďa Piskacis a nastoupené juniory i seniory přísně posuzovala Evička Vávrová. A že to nikomu neusnadnila, běhat se muselo, důchodci nedůchodci. Po vyhodnocení se už seřazovali nominovaní samojedíci do svých kategorií Bikiny nebo Mikiny. Pro mne i Haničku Vávrovou a celou posuzovací komisi bylo opravdu těžké vybrat ty „nejlepší“ a tak nějak zůstat u standartu, co se srsti týká. Nakonec i to se nám podařilo a po vyhlášení nejlepších jsme se mohli rozloučit a slíbit si účast na dalších akcích.
Akce se zúčastnily také děvčata „od boxerů“ MVDr. Kateřina Beranová a Pavla Gregorová, které na další akci přislíbily účast i ukázky z poslušnosti či obrany se svými boxery.

Děkujeme všem sponzorům!!!
pan Jindřich Vaněk, jednatel firmy SILVER B.C., s.r.o. - finanční dar v hodnotě 3000 Kč
manželé Kraicovi - finanční dar jako poděkování za tento víkend v hodnotě 1000 Kč
CHS Carpathian white smile, chov. Petra Henčelová - balíčky pamlsků pro všechny samojedíky
CHS Od Račí studánky, maj. Hanka Vávrová - skleničky s motivem samojedíka, balíčky pro děti, zajištění kempu, přednášky a ukázek, organizace
CHS Vidnavská záře, chov. Renata Piskacisová - medaile, organizace
CHS Sněhový zázrak, chov. Ali Vlčková - diplomy, kartičky
Hanka Kišková - kokarda balíček
Erika Okániková - kokarda balíček

Děkujeme všem za nádherné reakce na tento víkend! Je to pro nás takový hnací motor vymýšlet pro Vás něco nového a pořádat další a další akce! Fotografie si můžete prohlédnout na klubovém webu www.samojed.cz.
OHLASY
Holky od boxerů:
Děkujeme za super víkend. Měli jste to skvěle zorganizované!

Vlaďka Hrdličková a Kamila Tučková
Dobrý večer paní Vávrová,
musely jsme dnes odjet hned ráno a proto bychom Vám i všem členům Samojed klubu chtěly alespoň touto cestou moc poděkovat, že jste nám umožnili zúčastnit se "samojedího víkendu" a prožít velice milé a zajímavé setkání se stejnými nadšenci a jejich chlupatými kamarády.
Moc nás potěšily i dárky od klubu, které nám budou tyto pěkné chvíle připomínat.
Děkujeme a přejeme Vám všem hodně chovatelských úspěchů!

Pavlínka Gallová
Děkuji za příjemně strávený víkend. Všem organizátorům a pomocníkům VELKÉ DÍKY, jste opravdu báječní. Počasí bylo taky určitě objednané, v sobotu relativně teplo a neděli nám na závěr začal padat i sníh. Znám pár fíglů od holek a možná tím i zpříjemním Baronovi a Finnovi česání. Děkuji!

Zdeňka Zemánková
Příjemně strávený víkend dík obětavým organizátorům, že i v tom náročném pracovním vytížení najdou čas pro něco tak užitečného a zábavného v soužití s našimi miláčky. Díky!

Eva Jungrová
Víkend se nám líbil, počasí nám přálo a tak jsem chtěla za sebe, Moonyho, Twinxí a Rybenskou moooc poděkovat organizátorům za pozvání. Všem novým kamarádům za krásný víkend.

Michaela Hranická Janáková
Taky děkujeme za úžasný víkend!!! Skvělý kemp, vysmaté bělotiny, nové přátelství, plno smíchu, nove tipy a triky.....prostě jsme nadšeni a hezky unaveni. Děkujeme Samojed klubu za vydařený víkend, dárky a prostě za vše!!!

Radka Hoňková
Moc děkuji organizátorům za úžasně strávený víkend plný bělobek a jejich páníčků, všem organizátorům a pomocníkům za skvělý víkend plný nových informací a skvělých triků. Byl to super víkend, moc děkuji!


Termín: 22-24. dubna 2016, kemp Baldovec

Doporučujeme si zajednat rezervaci ubytování již nyní!!!

Kemp je velice hojně využíván a již nyní probíhají rezervace na zmíněný víkend.
Kontakt:
Řeháková Lenka
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 606 744 265
www.baldovec.cz

Každý, kdo se chce přihlásit do sobotního dopoledního „kurzu" zašlete na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. přihlášení k účasti. Potřebujeme znát počet z důvodu připravení cen. V emailu prosím nahlaste jména účastníků a jména pejsků, kteří se zúčastní víkendu.
Přihlášení do kurzu i do soutěží MISS a MISTR Bikiny a Mikiny je možné i během přímo na místě. Přihlášení je zdarma!

Předběžný program:

22.4.2015 – pátek:

 • Příjezd
 • 19 hod seznámení s programem na sobotu
 • Posezení u ohně

23.4.2015 – sobota

 • 9hod do 12 hod – „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“
  • Teorie o vystavování a výstavách obecně (Kateřina Navrátilíková, Eva Vávrová)
  • Péče o srst (Renata Piskacisová, Hana Vávrová)
  • Cvičení vystavování (Kateřina Navrátilíková)
 • 12-13 hod – oběd
 • 13 hod – přednáška na téma výživa psů – přednášející v jednání (MVDr. Štercová, MVDr. Pecková)
 • 16 hod – vyzkoušení teorie v praxi – soutěže
  • MISS a MISTR Bikiny a Mikiny (nominace na soutěž během dopoledne
  • Junior handling
  • Senior handling – kategorie od 20 – 40 let, nad 40 let
  • Dítě a pes
 • 19 hod – posezení, promítání

24.4.2015 – neděle

 • Dopoledne výlet po okolí
Tvorba stranek pro chovatele